nawiedzone dziecko 2

Nawiedzone dziecko i życie z nim


 

Niestety zdarzają się przypadki, w których do nawiedzenia dochodzi w wypadku dzieci. Taka sytuacja jest dla rodziców niezwykle trudna ze względu na miłość, którą każdy rodzic darzy swoje dziecko. Tymczasem nawiedzone dziecko przejawia cechy silnie negatywne, będące całkowitym zaprzeczeniem natury dziecka, jego zwykłego zachowania.

 

Nawiedzenia dzieci przez zmarłych rodziców

 

Dzieci zostają najczęściej nawiedzone przez zmarłe osoby przynależące do naszej własnej rodziny. Zmarli często obawiają się odejść ze strefy życia fizycznego i starają się jak najbardziej przedłużyć pobyt na tej płaszczyźnie. Duch zazwyczaj ma tylko krótki czas, około czterdziestu dni, by zdecydować się na odejście w zaświaty. W tym czasie posiada wystraczającą ilość energii, by odejść o własnych siłach (po tym terminie będzie mu potrzebna pomoc egzorcysty). Gdy termin ten upływa zaczyna tracić energię i będzie się bardzo intensywnie zastanawiał, skąd ją pobrać.

Z perspektywy ducha najlepsze szanse na przetrwanie w takiej sytuacji gwarantują właśnie dzieci. Posiadają one niespożyte ilości energii, czyli tego na czym duchowi najbardziej zależy. Ponadto duch gwarantuje sobie, że będzie mógł przebywać blisko swojej rodziny.

 

Dlaczego duch chce wpływać na życie dziecka

Po jakimś czasie duch będzie chciał uczestniczyć w życiu rodzinnym nie tylko biernie, jako obserwator życia dziecka, będzie chciał też brać czynny udział w życiu fizycznym. Będzie zatem dążył do przejęcia kontroli nad psychiką dziecka, tak by uzyskać zdolność do przejawiania się na poziomie fizycznym, używając ciała fizycznego dziecka. Możemy wtedy zacząć rozpoznawać w nawiedzonym dziecku cechy osoby zmarłej. Każdy człowiek ma pewne charakterystyczne cechy – sposób poruszania, reakcje na różne rzeczy, rodzaj spojrzenia itp. Takie właśnie cechy możemy zacząć rozpoznawać w dziecku. Może nas nawet cieszyć, podświadomie, że część naszego dziadka czy babci nadal jest przy nas. Czujemy wtedy mniejszy ból po utracie ukochanego bliskiego.

Niestety natura, Najwyższa Inteligencja, czy inaczej Bóg nie zezwala na to, aby zmarli pozostawali w świecie żywych. Dlatego też będzie się pojawiało cierpienie mające wybudzić zmarłych, ale i żywych z tego nienaturalnego stanu rzeczy.

 

Emocje duchów a zmiana zachowań dziecka

Duch, który nie odchodzi w zaświaty i pozostaje blisko fizyczności przebywa w polu silnych negatywnych emocji takich jak złość, nienawiść i lęk. Stają się one częścią jego życia, nie ma od tego ucieczki. Emocje takie będą zatem, poprzez ducha, przenoszone na dziecko. Będzie to powodować, że nasze dotychczas grzeczne dziecko zacznie stawać się coraz bardziej rozchwiane emocjonalnie, że zacznie na zewnątrz przejawiać silne, lub nawet bardzo silne negatywne emocje. Możemy starać się uspokajać nawiedzone dziecko, lecz nie będzie to miało trwałych rezultatów. Dziecko wie, że zachowuje się niepoprawnie, lecz nie może na to nic poradzić. Te emocje po prostu przy nim są, nie potrafi się ich pozbyć ani nad nimi panować.

 

nawiedzone dziecko 3

 

Takie zachowanie będzie prowadziło do niezliczonych konfliktów nie tylko w kręgu rodziny, lecz wszędzie tam, gdzie pojawi się nasze nawiedzone dziecko. Możemy zatem usłyszeć, że przedszkole, do którego uczęszcza nie chce już go dalej prowadzić, że przedszkolanki nie radzą sobie z wybuchami destrukcyjnych emocji dziecka, albo że jest ono agresywne względem innych dzieci. Takie napastliwe zachowanie może być bardzo silne, dorosły nawiedzony ma nad tym częściową kontrolę, dziecko niestety nie.

 

Nienawiść dziecka jako manifestacja nawiedzenia

Również w domu może dochodzić do ekstremalnych sytuacji. Dziecko może rzucać się na domowników z wielką nienawiścią, szczególnie, jeżeli nawiedzający duch był za życia w stanie konfliktu z którymś z domowników. Bywają przypadki, że dziecko jest nie tylko nieznośne, lecz, że staje się ono prawdziwym zagrożeniem. Zgłaszali się już do nas o pomoc ludzie, którzy obawiali się spać z dzieckiem pod jednym dachem, ponieważ bywało, że nawiedzone dziecko sięgało do ostrych narzędzi z zamiarem ich użycia na dorosłych.

Oczyszczanie z duchów prowadzi do poprawy sytuacji, dziecko może ulec diametralnej poprawie. Jednak może się również zdarzyć, że nawiedzającym duchem jest ktoś, z kim mamy niezałatwione sprawy emocjonalne, że ten konflikt rozwija się, pomimo że zmarły nie jest już obecny fizycznie. W takim przypadku nie obejdzie się bez pracy dorosłego, pod którego adresem kierowane są takie ataki – słowne, emocjonalne czy fizyczne. Droga do wolności wiedzie w tym przypadku przez oczyszczanie (to jest po naszej stronie) ale też wybaczenie i zrozumienie (po stronie osoby zaangażowanej).

 

Nawiedzone dziecko a osobowość ducha

 

Rodzice nawiedzonego dziecka muszą pamiętać, o ile mają świadomość zależności pojawiających się przy nawiedzeniu, że reakcje, które zauważają nie pochodzą od ich dziecka, lecz są przejawem emocji drugiej osobowości, której w jakiś sposób udało się nawiedzić dziecko. Nie powinni zatem „brać do siebie” cierpienia wynikającego ze złośliwych reakcji ukochanego dziecka pod ich adresem. Dziecko nadal ich kocha, nawiedzający duch niekoniecznie.

Niestety czasami bywa tak, że duch, na przykład teściowej pałający pragnieniem zemsty na zięciu nie mogąc szkodzić mu bezpośrednio będzie szukał okazji, by swoją zemstę przeprowadzić przy pomocy dziecka, do którego może mieć dostęp. Nie są to oczywiście ze strony ducha złośliwe i zamierzone działania, on po prostu podczas życia na ziemi pozwolił sobie otoczyć się takimi negatywnymi emocjami i teraz one żądają rozładowania.

Reasumując powyższe powinniśmy zatem pamiętać, że fizyczność, w której żyjemy nie zawsze działa według zasad fizycznego świata, że mogą na nią wpływać czynniki pochodzące z najprzeróżniejszych, czasami niematerialnych, źródeł. 

 

Pytania lub komentarze? Wyślij maila: info@wandapratnicka.pl

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

1. Więcej informacji odnośnie symptomów nawiedzenia:

SYMPTOMY NAWIEDZENIA

2. Jak sprawdzić, czy Ty lub ktoś Ci bliski ma do czynienia z nawiedzeniem:

SPRAWDZENIE ONLINE

3. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób odprowadzamy duchy?

PROCES ODPROWADZANIA DUCHÓW

 

 

Posty bloga:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Więcej wpisów