Introduction

Wstęp


 

W dzisiejszych czasach szczególnie dużo osób cierpi ze względu na przyczyny, które są im zupełnie nieznane. Niektórzy wiedzą lub czują, że istnieje możliwość poprawy ich stanu i ze wszechmiar starają się rozpoznać źródła swojego nieszczęścia. 

Wielu starało się znaleźć rozwiązanie swoich problemów w medycynie tradycyjnej i niekonwencjonalnej. Wielu szuka rozwiązania we własnej psychice, lecz bardzo często i te poszukiwania zawodzą. 

Istnieje obszar, który pokrywa bardzo dużą część tych nieuświadomionych przyczyn, a do którego jest bardzo trudno dotrzeć, a to ze względu na fakt, że istnieje bardzo mało wiedzy na jego temat. Chodzi tu o opętanie, czy nawiedzenie przez duchy. 

Duchy to istoty, które wcześniej były ludźmi a po śmierci nie zdecydowały się na przejście na drugą stronę kurtyny śmierci. Opętanie przez duchy może być przyczyną bardzo przykrych, a czasami wręcz tragicznych doświadczeń. Dzieje się tak z wielu przyczyn, głównie ze względu na to, że:

  1. Obecność duchów powoduje silne wahania nastroju od silnych wybuchów negatywnych emocji do głębokiej depresji. Duchy mogą doprowadzać opętanego do zachowań, których dana osoba może nie posiadać np. do agresji, przemocy itp. Jeżeli taka cecha w człowieku istnieje to zostaje ona przez ducha wielokrotnie wzmocniona
  2. Duchy nierzadko namawiają opętanych do samobójstwa lub zabójstwa
  3. Duchy mogją silnie wpływać na psychikę wywołując w przypadkach ekstremalnych choroby psychiczne. Śmiem twierdzić, że większość chorób psychicznych wywołana jest przez obecność duchów w człowieku
  4. Duchy mogą wpływać na zachowanie i namawiać ludzi do uzależnień od alkoholu, narkotyków oraz wielu innych niepożądanych czynów
  5. Choroby ducha przenoszą się czasami na osobę opętaną

Temat ten został szeroko opisany w pierwszej książce Wandy Prątnickiej "Opętani przez duchy - Egzorcyzmy w XXI stuleciu", oraz pogłębiony w książce "Kołowrót Życia", której objętość całościowo (zawiera się ona w czterech tomach) wynosi ok. 2000 stron.

Duchy są czasami powodem, dla którego ludzie ciężko chorują, a nawet umierają. Bywa i tak, że ze względu na duchy wiele rzeczy się nie udaje, ludzie kłócą się, są względem siebie agresywni. Przebywanie ducha w człowieku wywołuje wiele następstw. Czasem jest to zmiana w samej tylko psychice, innym razem stanu zdrowia.

 

Jeżeli sądzisz, że potrzebna Ci pomoc
kliknij tutaj

 

 Obejrzyj wideo Wandy Prątnickiej stanowiące wprowadzenie do tematu