rozumienie naszych cial subtelnych

Jak nasze ciało fizyczne i ciała subtelne współgrają z emocjami i duchami?


 

Eksploracja naszej emocjonalnej rzeczywistości. Ciała subtelne 

 

Posiadamy ciało fizyczne oraz kilka ciał subtelnych. Pierwszym niematerialnym ciałem jest ciało eteryczne. Jest ono odpowiedzialne za przenoszenie energii z wyższych wymiarów naszej istoty do ciała fizycznego. Bez tej energii pochodzącej od naszego prawdziwego ja nie moglibyśmy nawet ruszyć palcem.

 

Emocje: Źródło i skutki

Kolejnym ciałem wyższym jest ciało emocjonalne, czyli astralne (więcej informacji na temat tego ciała można znaleźć w książce Kołowrót Życia, tom 2 Wandy Prątnickiej). To właśnie w nim skumulowane są nasze emocje, od najstraszniejszych do najbardziej cudownych. Ciężkie, negatywne emocje grupują się w najniższych regionach świata astralnego, w pobliżu wymiaru fizycznego. Jeżeli wejdziemy w kontakt z duchami, to z natury rzeczy będzie to kontakt oparty na odczuciach negatywnych, ponieważ duch przebywa właśnie w tych najniższych regionach świata astralnego, które w całości opanowane są przez irytację, złość, wściekłość nienawiść, zazdrość, zawiść, lęk itd.

Emocje mogą pochodzić z różnych źródeł, przede wszystkim z naszego własnego ciała emocjonalnego. To wszystkie te energie, które zebraliśmy wokół siebie, a które reprezentują sposób, w jaki reagujemy na najprzeróżniejsze sytuacje życiowe. Gdy w życiu wiedzie się spokojnie, to reakcją będzie entuzjazm, zadowolenie i spełnienie. Jeżeli niespokojnie z reguły będzie pojawiała się irytacja,  złość, smutek czy lęk.

To my ustanowiliśmy nasze wzorce emocjonalne, stąd od nas zależy jak będziemy reagować na okoliczności życia. Możliwe jest zatem reagowanie na niespokojne czasy całkowitym spokojem, wszystko zależy od tego, w co wierzymy, jakie mamy przekonania. To bowiem nasze myśli ustanawiają oraz aktywują istniejące już emocje. Przekonania są jedną z najważniejszych kwestii o jakie powinniśmy zadbać, jednak są one dość nieuchwytne. Myśli mają bowiem dużo wyższą wibrację, niż emocje, co powoduje, że nasz mózg ma nierzadko problemy z ich prawidłowym rozpoznaniem. Dlatego należy zacząć zmianę siebie niejako „od dołu”, przyglądać się najbardziej własnym emocjom. Są one po prostu dużo łatwiejsze do nazwania.

 

Eemocje

 

Gdy pojawiają się negatywne emocje musimy z całych sił dbać o dwie rzeczy – ich rozpoznanie oraz o odpowiedną na nie reakcję. Jeżeli pojawia się negatywna emocja nie należy się jej poddawać, a jedynie ją obserwować, starać się ją przeżyć jak najintensywniej, nie poddając się jej jednak, nie reagując na nią. To trudna sztuka, ale to jedyna możliwa droga.

Jeżeli poddamy się negatywnej emocji wpadniemy w spiralę negatywnego odczuwania, myślenia i działania. Taki atak, jeżeli mu się oddamy całkowicie może nas kosztować bardzo, bardzo wiele. Jeżeli zainwestujemy dużo energii w negatywną emocję możemy ją wzmocnić w stopniu wręcz niewyobrażalnym. Istnieją ludzie, którzy przez jeden atak wściekłości zaprzepaścili w całości możliwość zrealizowania planu, jak obrali na całą swoją inkarnację. Im wyżej jesteśmy w rozwoju, tym niebezpieczeństwo jest większe, gdyż rozporządzamy coraz większą energią. Nie dotyczy to oczywiście jedynie lęku, a każdej negatywnej emocji, przy czym należy dodać, że one wszystkie bazują na lęku. Dla przykładu złość na partnera to nic innego jak lęk przed tym, że poprzez jego działania nie będziemy potrafili doświadczać czegoś dobrego, na czym nam zależy.

 

Emocje kolektywne: Wpływ innych

Kolejny źródłem naszych emocji są inni ludzie, ludzkość jako kolektyw. Dotyczy to bardzo wielu sytuacji dnia codziennego, a najbardziej widoczne jest, gdy całe narody obawiają się jednej i tej samej rzeczy. I tak – lęk przed zarażeniem się COVID wpływał na życie każdego człowieka na ziemi zasilając i prowokując lęk przed śmiercią. To samo dzieje się obecnie z konfliktem na Ukrainie. Doświadczaliśmy już tego wcześniej – w czasach zimnej wojny. Takie sytuacje wpływają na całą ludzkość, która emanuje wtenczas silnym lękiem o przetrwanie gatunku ludzkiego.

 

Duchy: Źródło negatywnych emocji

Kolejnym źródłem emocji, wyłącznie negatywnych, są oczywiście duchy. Ponieważ przebywają one w polu bardzo potężnych negatywnych emocji świata astralnego będą na nas emanowały wyjątkowo silną energią. To właśnie intensywność tych emocji stwarza możliwość rozpoznania, czy dana negatywna emocja jest nasza, czy pochodzi od duchów.

Gdy boi się człowiek (gdy jest zły, zazdrosny, przygnębiony itp.) to emocja ta jest wyraźnie odczuwalna, jednak jest ona zazwyczaj subtelna, nie jest bardzo silna. Jeżeli emocja jest bardzo intensywna i natarczywa, to jest to wyraźną wskazówką na to, że pochodzi od duchów. Niekoniecznie mamy wtenczas do czynienia z nawiedzeniem. Na początku duchy są przyciągane do nas i dopiero, gdy są bardzo blisko mogą wejść do naszego ciała fizycznego. W obydwu przypadka z całą pewnością warto jednak sprawdzić, co jest przyczyną takiego odczuwania.

 

Pytania lub komentarze? Wyślij maila: info@wandapratnicka.pl

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

1. Więcej informacji odnośnie symptomów nawiedzenia:

SYMPTOMY NAWIEDZENIA

2. Jak sprawdzić, czy Ty lub ktoś Ci bliski ma do czynienia z nawiedzeniem:

SPRAWDZENIE ONLINE

3. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób odprowadzamy duchy?

PROCES ODPROWADZANIA DUCHÓW

 

 

Posty bloga:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Więcej wpisów