cialo emocjonalne 2

W jaki sposób duchy manipulują: Ciało emocjonalne


 

Duchy zawsze próbują - i często im się to udaje - manipulować ludźmi na wiele sposobów. Ponieważ duchy po śmierci ciała fizycznego nie przeszły na drugą stronę kurtyny śmierci, do światów wyższych, pozostają w pobliżu rzeczywistości fizycznej. Przebywają tam w swoim ciele emocjonalnym, będącym kolejnym, wyższym ciałem człowieka. Ciało emocjonalne posiada wygląd inkarnowanego człowieka. Posiada ono wiele właściwości, które duch może wykorzystać, aby na nas wpłynąć.

 

Dlaczego duchy chcą mieć z nami ścisły kontakt?

 

Duch jest zainteresowany bliskim kontaktem z człowiekiem, ponieważ nie odchodząc do wyższych światów sprzeciwił się woli Wszechświata, która nakazuje przejście duszy do wyższych stanów wibracyjnych, do Światła.

Jedną z konsekwencji tego błędu jest odłączenie się duszy od swojego Źródła pod względem energetycznym. Błądzącemu duchowi brakuje jej zatem coraz bardziej. W pewnym momencie zaczyna się obawiać, że będzie musiał umrzeć, paradoksalnie, ponieważ już przeszedł przez transformację zwaną śmiercią. Inkarnowani ludzie przedstawiają się duchom jako świetliste punkty.  

Duchy czują, że zbliżając się do człowieka będą mogły zasilić się jego energią i tak właśnie się dzieje. Im bardziej się do niego zbliżają, tym większy jest przepływ energii pomiędzy nimi. Będą żywo zainteresowane, aby związek duch – człowiek był jak najściślejszy. Włącza się w nich instynkt przetrwania i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby osiągnąć ten cel. Nie jest to z ich strony działanie złośliwe, po prostu usiłują przetrwać. W tym celu sięgną do wszelkich dostępnych środków.

 

Ciało emocjonalne. Duchy potrafią odczytywać nasze emocje

 

Ponieważ żyją w swoim ciele emocjonalnym potrafią bez wysiłku obserwować ciało emocjonalne i emocje człowieka, do którego zostają przyciągnięci. Bo tak to właśnie funkcjonuje. One musza zostać przyciągnięte przez człowieka, nie mogą z własnej woli zbliżyć się do kogoś, kto powiedzmy odpowiada im pod względem energetycznym. Wynika stąd prosty wniosek, że to w rękach człowieka znajduje się cały jego los. Jeżeli będzie świadom swojej emocjonalności i nie będzie sobie pozwalał na niskie emocje świata astralnego/emocjonalnego nigdy nie wejdzie w kontakt z żadnym z mieszkańców niskiego świata emocjonalnego.

 

jak duchy manipuluja ludzmi

 

Jak duchy nami manipulują

 

Gdy istnieje zatem podobieństwo na poziomie takich emocji jak złość, zazdrość itd. i duchom uda się zbliżyć do człowieka, będą wyraźnie widziały przekrój wszystkich jego niskich stanów emocjonalnych. Zazwyczaj są one w inkarnowanym człowieku, który został nawiedzony, bardzo rozbudowane i silne, ponieważ dopiero taki stan rzeczy sprawia, że uruchamia się siła przyciągania. Duch będzie starał się wpływać swoją negatywną emocją na identycznie tę samą emocję, którą posiada człowiek. Jeżeli mówimy na przykład o złości, to duch będzie starał się tak oddziaływać na człowieka, by zmieniać percepcję otaczającego go świata.

Załóżmy, że człowiek, przy którym jest duch posprzecza się z ze swoim synem. Duch natychmiast podchwyci nadarzającą się okazję, aby swoją złością w jak największym stopniu zasilić złość człowieka. Ponieważ człowiek, który się sprzecza uruchamia obszar swojego ciała emocjonalnego odpowiedzialnego za złość, duchowi będzie łatwo wejść z ową złością w interakcję. Będzie to jak energetyczny prąd, do którego będzie się mógł podłączyć i go wzmocnić.

  

Manipulacja emocjami i modyfikowanie percepcji

Człowiek odczuje wtenczas, że przybywa mu złości i może podjąć błędną decyzję wyrażenia jej w fizyczności. Dodatkowa złość ducha zmieni bowiem postrzeganie człowieka, będzie mu się coraz bardziej wydawało, że cała „wina”, czy odpowiedzialność za sprzeczkę leży po stronie syna.

Będzie to ze strony ojca oczywiście decyzja błędna, ponieważ zaczął pozwalać na to, aby manipulował jego emocjami ktoś z zewnątrz, ktoś, kto ma złości pod dostatkiem, a nawet jeszcze o wiele więcej. Jeżeli ojciec zapanuje nad sobą, to wykona bardzo dobrą i słuszną rzecz, dla niego i otaczających go ludzi. Wewnętrznie postanowi się bowiem dystansować do manipulacji ducha. Należy jednak pamiętać, że w dzisiejszym świecie bardzo wielu ludzi nie panuje nad swoją emocjonalnością, głównie dlatego, że nie ma odpowiedniej świadomości swoich prądów emocjonalnych. Tym brakiem koniecznie trzeba się zająć w pierwszej kolejności, ten wpis na naszym blogu (Jak chronić się przed nawiedzeniem, część 2) mówi o sposobach wypracowania takiej kontroli.

W kolejnym artykule omówimy kolejne niuanse mechanizmu, jaki używają duchy, by manipulować żywymi.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, polecamy lekturę książki Wandy Prątnickiej Opętani przez duchy.

 

Pytania lub komentarze? Wyślij maila: info@wandapratnicka.pl

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

1. Więcej informacji odnośnie symptomów nawiedzenia:

SYMPTOMY NAWIEDZENIA

2. Jak sprawdzić, czy Ty lub ktoś Ci bliski ma do czynienia z nawiedzeniem:

SPRAWDZENIE ONLINE

3. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób odprowadzamy duchy?

PROCES ODPROWADZANIA DUCHÓW

 

 

Posty bloga:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Więcej wpisów