dlaczego nawiedzenie najczesciej wystepuje po smierci czlonka rodziny2

Dlaczego nawiedzenie najczęściej pojawia się po utracie rodziny lub przyjaciół?


 

Emocjonalny ciężar po stracie ukochanej osoby

 

 

W tym artykule zajmiemy się odpowiedzią na pytanie: Dlaczego nawiedzenie najczęściej pojawia się po utracie rodziny lub przyjaciół?

Gdy umiera nasz bliski czujemy się, jak gdyby zabrakło nam powietrza do oddychania. Stajemy nie tylko przed faktem odejścia człowieka, który jest dla nas bardzo ważny i z którym dzieliliśmy wiele wspólnych emocji. Zostajemy też skonfrontowani z wizją naszej własnej śmierci.

Żałoba to czas, w którym nieustannie wspominamy naszego bliskiego, zazwyczaj nie pamiętamy wtedy złych chwil, tylko te dobre. Doznaliśmy straty i wiemy, że nie odzyskamy jej w dotychczasowej formie, nasz bliski nie wróci do świata żywych. Ostateczność tej sytuacji bywa przytłaczająca. Jest to trudny czas nie tylko dla nas, lecz również dla odchodzącej duszy. Ona widząc naszą zgryzotę współczuje nam z całych sił i zastanawia się, czy może coś dla nas zrobić. Jeżeli w tym okresie żałoby nie będziemy bardzo uważni może się zdarzyć, że nasz zmarły bliski będzie zwlekał z odejściem na drugą stronę kurtyny śmierci.

 

Miłość czy lęk podczas żałoby?

Istnieją dwa sposoby przeżywania żałoby – pozytywny i negatywny. Pozytywny będzie pochodził od prawdziwej miłości, negatywny z lęku. Koncentrując się wyłącznie na miłości będziemy dawali naszemu bliskiemu wolność do odejścia i będziemy go do tego wręcz zachęcali, ponieważ będziemy wiedzieli, że jego pozostanie przy żywych będzie się dla niego, jak i dla nas wiązało z wielkim cierpieniem. Będziemy dodawali mu też odwagi. Jest on bowiem w podwójnie trudnej sytuacji. Zna głównie świat materialny i nie chce go utracić. Jeżeli podejdziemy do śmierci bliskiego w sposób negatywny, egoistyczny, będziemy świadomie lub nieświadomie życzyli sobie, aby zmarły został przy nas, aby nas nie opuszczał. Nasz bliski będzie zatem wstrzymywany przez wizję straty rzeczywistości materialnej, odczuciem wielkiej nieznanej, w kierunku której musi się udać oraz naszymi nawoływaniami do pozostania przy nas.

Jeżeli odchodząca dusza oraz żywy czytali takie książki, jak Opętani przez duchy czy Kołowrót Życia, tom 2 będą wiedzieli, że w wypadku śmierci istnieje tylko jedna droga postępowania – jak najszybsze odejście do Światła. Dlatego żywi będą w takiej sytuacji dodawali otuchy i odwagi odchodzącej duszy, ciągle przypominając jej, że nie żyje już fizycznie i że jej jedynym celem powinno być jak najszybsze udanie się na ścieżkę prowadzącą do Boga.

 

pozwolenie ukochanemu na odejscie

 

Dlaczego niektóre duchy wybierają świat materialny

Niestety wiedza przekazana w powyższych książkach nie jest jeszcze wystarczająco rozpowszechniona. Powoduje to, że ludzie nie znając prawdy o śmierci decydują się na przywoływanie ducha. Duchy tymczasem wybierają łatwiejszą ścieżkę polegającą na pozostawaniu przy tym co znane, czyli w pobliżu rzeczywistości materialnej. Taka decyzja skończy się cierpieniem dla żywych i zmarłych, ponieważ duchom już wkrótce skończą się ich zapasy energii życiowej. Będą się stawały coraz słabsze i miały wrażenie, jakby śmierć miała ich dopaść ponownie. Desperacko będą szukały możliwości jej odnowienia. Wszechświat nie zasili ich energią, ponieważ wybór pozostania przy świecie materialnym jest zaprzeczeniem uniwersalnych praw. Dusza musi się bowiem udać wzwyż, w kierunku coraz to wyższych poziomów wibracji, czyli na poziom, z którego zstąpiła do fizycznej inkarnacji.

Duchy zaczną zauważać, że pozyskują energię wtedy, gdy znajdują się w bliskiej odległości do swoich bliskich. Wkrótce będą zmuszone robić co tylko w ich mocy, aby ta odległość była jak najmniejsza. Duch w tym okresie przechodzi przez fazę zwaną przegrupowaniem ciała astralnego (szczegóły przegrupowania opisane zostały w książce Kołowrót Życia, tom 2). Oznacza to, że decydując się na pozostanie przy fizyczności będzie zmuszony przekształcić swoje ciało emocjonalne.

 

Nawiedzenie a śmierć ukochanej osoby

Najbardziej negatywne emocje zostaną wtenczas umieszczone na zewnętrznym obrzeżu ciała emocjonalnego, a najbardziej pozytywne wewnątrz. Będzie to prowadziło do tego, że organem emocjonalnego postrzegania ducha stanie się właśnie ta najbardziej zewnętrzna warstwa. Wszystko będzie widział przez pryzmat swoich najbardziej negatywnych emocji. Jeżeli był to gniew, stanie się duchem gniewnym, wściekającym się na wszystko to, co denerwowało go w fizyczności.

Jego emocje staną się drastycznie silniejsze niż za fizycznego życia, ponieważ będzie bombardowany siłą kolektywnej akumulacji negatywnych emocji wygenerowanych przez całą ludzkość od momentu jej powstania. Emocje te są niezwykle intensywne i będą się udzielały wszystkim, którzy wejdą mentalnie lub emocjonalnie w jakikolwiek kontakt z duchem. Ze względu na powyższą dynamikę do nawiedzenia będzie najczęściej dochodziło, gdy umrze nam ktoś bliski. Wówczas szansa jest bardzo wysoka, że duch będzie pozostawał przy nas celem zasilenia własnej energii.

Oto wyjaśnienie, dlaczego wiedza przedstawiana w powyższych książkach i tym blogu jest tak elementarna, tak potrzebna cierpiącej ludzkości.

 

Pytania lub komentarze? Wyślij maila: info@wandapratnicka.pl

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

1. Więcej informacji odnośnie symptomów nawiedzenia:

SYMPTOMY NAWIEDZENIA

2. Jak sprawdzić, czy Ty lub ktoś Ci bliski ma do czynienia z nawiedzeniem:

SPRAWDZENIE ONLINE

3. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób odprowadzamy duchy?

PROCES ODPROWADZANIA DUCHÓW

 

 

Posty bloga:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Więcej wpisów