wiedza ezoteryczna 2

Czy wiedza ezoteryczna może zaszkodzić? Czy Przewodnik Duchowy może kogoś opętać?


 

 Wiedza ezoteryczna i dostrzeganie światów niematerialnych

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi dostrzega światy niematerialne, znajdujące się pod względem wibracji wyżej niż nasza fizyczna rzeczywistość. Takim wyższym światem jest poziom astralny, gdzie przebywają między innymi duchy zmarłych, które po śmierci ciała fizycznego podjęły błędną decyzję pozostawania blisko fizyczności. Decyzja ta sprowadza cierpienie zarówno na nie, jak i na żywych ludzi, z którymi wchodzą w kontakt.

Jednocześnie coraz więcej ludzi interesuje się takimi tematami jak rozwój duchowy, czy wiedza ezoteryczna. Takie zainteresowanie jest z natury bardzo dobre. Ma ono przybliżyć człowieka do zrozumienia swojego boskiego pochodzenia, uświadomić mu, że fizyczna rzeczywistość nie jest wszystkim, co istnieje, że jego dusza jest nieśmiertelna i że jego życie będzie nadal trwało po śmierci ciała fizycznego.

 

Ryzyko przyciągania duchów

Ów wyższy poziom, czyli astralny / emocjonalny, posiada dużo wyższy poziom wibracji niż świat materialny, jednak w najniższych przedziałach świata astralnego, czyli zaraz przy przejściu do tej niematerialnej przestrzeni, na podróżnika po wyższych światach czyha wiele niebezpieczeństw. Po pierwsze – najniższe poziomy świata astralnego / emocjonalnego wypełniają kolektywne, negatywne emocje ludzkości, takie jak złość, wściekłość, nienawiść czy lęk. Przechodząc zatem świadomością do wyższego poziomu, na przykład podczas medytacji, będziemy konfrontowani z takimi emocjami. Jest to niebezpieczne, ponieważ jeżeli się przestraszymy, to łatwo przyciągniemy do siebie przestraszone duchy. One tymczasem pragną naszej bliskości, ponieważ wtedy mogą czerpać naszą energię, której sami na poziomie astralnym nie otrzymują. Po drugie – w świecie astralnym znajdziemy wiele duchów, które za życia interesowały się rozwojem duchowym, kto wie, być może nawet studiowały wiedzę ezoteryczną przez całe życie. Naturalne będzie zatem, że będą one miały szeroki zasób wiedzy na ten temat.

Wyobraźmy sobie taki przypadek, w którym my, żywi, inkarnowani ludzie zaczynamy się taką wiedzą interesować. Jak wiemy z wcześniejszych wpisów oraz z książki Opętani przez duchy żywi ludzie zawsze będą przyciągali do siebie duchy o podobnych zainteresowaniach. Może to być nawet zbieranie znaczków. Jeżeli jesteśmy pasjonatem takiego zajęcia, to może się wydarzyć, że przyciągniemy do siebie ducha, który zajmował się za swojego życia dokładnie taką dziedziną. Odnosi się to oczywiście do każdego innego zajęcia występującego w ludzkim doświadczeniu, w tym do rozwoju duchowego.

Będziemy zatem mieli na poziomie astralnym ducha, który być może poświęcił rozwojowi duchowemu całe życie, jednak nie doszedł do rozpoznania, która dawałoby mu pełną świadomość realiów życia po śmierci. To z kolei spowodowało, że zabłądził i zamiast, po śmierci ciała fizycznego, zdecydować się na odejście z najniższej strefy astralnej, pozostał w pobliżu rzeczywistości materialnej. Taki duch będzie pozbawiony energii i będzie się bardzo starał zbliżyć do żywych ludzi. W jego wypadku będzie to robił poprzez „doradzanie” im w rozwoju duchowym. Zna się na tym temacie do pewnego stopnia, jednak jak wspomnieliśmy wiedza ta nie jest zbyt rozległa, gdyż nie zapewniła jemu samemu poprawnych wyborów na poziomie astralnym. Może pomimo tego posiadać bardzo wiele tak zwanej wiedzy książkowej – przeczytał w życiu bardzo wiele i potrafi cytować z tych książek. Być może nawet niektóre z tych dzieł mogły zasługiwać na miano oświeconych.

 

Konsekwencje przyciągania duchów, które za życia interesowały się rozwojem duchowym

Jeżeli naszym pragnieniem jest zdobywanie wiedzy ezoterycznej lub wręcz pragnienie bycia prowadzonym po wiedzy duchowej i przyciągniemy do siebie takiego ducha, to wytworzymy dla siebie duży problem. Z jednej strony możemy być oszołomieni zakresem wiedzy ezoterycznej, którą zdobywamy, jak gdyby bez żadnego wysiłku. Po prostu mamy dostęp do myśli ducha i możemy w nich czytać, jak w fizycznej książce, tyle że z dużo większą łatwością i prędkością. To może nas na początku całkowicie „oczarować”. Prawdopodobnie będziemy dążyli do tego, aby zdobyć jak najwięcej wiedzy pozyskanej w taki sposób. Wtenczas będziemy do siebie przyciągali ducha z jeszcze większą siłą. Tutaj otwierają się przed nami dwa aspekty. Po pierwsze – zyskamy dostęp do rozległych przemyśleń ducha. Pamiętajmy jednak, że jego przemyślenia nie były najwyższych lotów, ponieważ nie pomogły mu one zdecydować poprawnie po śmierci jego ciała fizycznego. Po drugie – otrzymujemy od ducha cały bagaż jego negatywnych emocji i będziemy się musieli skonfrontować z symptomami nawiedzenia wymienionymi tutaj.

W kolejnym wpisie zagłębmy się w rozważania nad cechami takich skupionych na wiedzy ezoterycznej duchów i dowiemy się, dlaczego będą one dla nas prawdziwym utapieniem.

 

Pytania lub komentarze? Wyślij maila: info@wandapratnicka.pl

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

1. Więcej informacji odnośnie symptomów nawiedzenia:

SYMPTOMY NAWIEDZENIA

2. Jak sprawdzić, czy Ty lub ktoś Ci bliski ma do czynienia z nawiedzeniem:

SPRAWDZENIE ONLINE

3. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób odprowadzamy duchy?

PROCES ODPROWADZANIA DUCHÓW

 

 

Posty bloga:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Więcej wpisów