108

Fragmenty książki


  

Na stronie tej znajdują się wycinki z książki Wandy Prątnickiej 
"Kołowrót Życia, tom 3" 

  

Z rozdziału "Matka Ziemia":

Drogi czytelniku, chciałabym podzielić się z tobą zaginioną wiedzą o świecie, na którym żyjesz, o naszej Ziemi. W trakcie czytania zrozumiesz, jak jest ona spójna i jak każdemu z nas potrzebna. Od tej wiedzy, czy niewiedzy, zależy nasze przyszłe, wspólne życie na Ziemi. Poprzez brak świadomości ludzie przyczyniają się swoim działaniem do niszczenia planety, na której żyją, zabijając tym samym siebie samych.
Byłoby zapewne inaczej, gdyby każdy człowiek miał świadomość, że nasz Świat, nasza Ziemia, nie jest martwą bryłą utworzoną ze skał, ziemi i wody, lecz żywym organizmem! Tak, nie przesłyszałeś się. Nasza planeta jest żywą, czującą, nieustannie rozwijającą się Istotą. Podobnie jak organizm człowieka złożony jest z nieskończonej ilości inteligentnych, samodzielnych komórek, tak samo organizm Ziemi utworzony jest z bijących serc ludzkości. Każdy człowiek, każde stworzenie jest niczym komórka jej ciała.
Ziemia to wspaniały, unikalny Byt, na który składa się każde poszczególne zamieszkujące Ją życie, nawet to najmniejsze. Zatem Jej wartość stanowi życie, jakie się na Niej znajduje.

Człowiek posiada ciało fizyczne i ciała subtelne, o których wspominałam w obydwu poprzednich tomach. Podobnie jest z Ziemią. Oprócz namacalnego, fizycznego świata zewnętrznego, który wokół siebie postrzegasz, Ziemia posiada jeszcze swój zakres niematerialny, subtelny, wewnętrzny. Składa się on, jak u człowieka, z myśli, uczuć i mocy. Gdybyś w niego zajrzał, zobaczyłbyś świat światła, życia i piękna, który choć niewidzialny ma przeogromną siłę. Świat zewnętrzny, zarówno człowieka, jak i Ziemi, jest odbiciem lustrzanym świata wewnętrznego.

 

 

OBJĘTOŚĆ KSIĄŻKI 430 STRON

 

KRÓTKIE WYCINKI Z KSIĄŻKI:

 

Spis treści
Wstęp
Twój wpływ na Ziemię
Wprowadzenie do zaginionej cywilizacji
Początek twojego istnienia na Ziemi
Początek zaginionej cywilizacji
A co z technologią i techniką?
Panujące warunki
Mistrzostwo
Dzieci tamtej epoki