PL 300dpi new50

Twój wpływ na Ziemię


  

Na stronie tej znajdują się wycinki z książki Wandy Prątnickiej 
"Kołowrót Życia, tom 3" 

 

Przede wszystkim pozwalasz sobie na negatywne emocje. Powodem ich powstawania jest twój logiczny umysł. Gdy zbyt często go używasz, to go przeceniasz i nadużywasz. Wtedy nie zwracasz uwagi na Rzeczywistość, lecz tylko na to, co mówią ci zmysły. To wywołuje w tobie ogromny stres, który oddziałuje na całe twoje ciało. Poddajesz się ocenie zmysłów, bo nie potrafisz dostrzec całości. Widzisz tylko materialną stronę istnienia, lecz ona stanowi zaledwie malutką część ogromnej całości, jakim jest Jedno.

Następuje wówczas spięcie. Twoje zmysły mówią ci coś innego, a co innego jest Rzeczywistością. Gdy Rzeczywistość różni się od tego, co odczuwasz swoimi zewnętrznymi zmysłami, powstają w tobie negatywne emocje. Wyrażasz je na zewnątrz, atakujesz, osądzasz, krytykujesz, potępiasz innych. Jednak wiedz, że to, co wyrażasz, nigdy nie ginie. Zbiera się, rośnie w siłę i powraca do ciebie. Takie jest Prawo Kręgu. Gdy coś do ciebie powraca, odbija się od ciebie prawem rykoszetu ze zdwojoną siłą i zjadliwością. 

Aby nie dopuścić do przesycenia i wybuchu takiej "bomby zegarowej", Matka Natura pomaga nam ludziom w ten sposób, że rozładowuje ją poprzez małe porażki, wypadki czy kolizje. Cierpi na tym człowiek, którego emocje te dotyczą.

Zazwyczaj negatywne emocje nie dotykają tylko jednego człowieka, lecz dopadają większą ilość ludzi. Wtedy łączą się one ze sobą i rosną w siłę. Gdy dotyczy to wielkiej ilości ludzi, to następuje tak wielka kumulacja negatywizmu, że dochodzi do przesycenia. 

W świecie musi istnieć równowaga. Dlatego po przekroczeniu pewnego pułapu ciemnej, negatywnej siły zaczynają powstawać wiry. Tworzą się samoistnie, ponieważ dobro i zło, jako dwa przeciwstawne sobie stany w naturalny sposób odpychają się od siebie. Gdy od nadmiaru negatywizmu zaczyna wrzeć, dochodzi do wybuchu.