88

Fragmenty książki


  

Na stronie tej znajdują się wycinki z książki Wandy Prątnickiej
"Opętani przez duchy - Egzorcyzmy w XXI stuleciu"  

Przez wiele lat bardzo chciałam przeczytać dobrą książkę o egzorcyzmach, ale jej nie znalazłam. Niestety nikt jej do tej pory nie napisał. Musiałam więc zrobić to sama. Są w niej odpowiedzi na pytania codziennie zadawane przez moich klientów, ale i odpowiedzi na pytania, które zadawałam sama sobie.

Zwracam się w niej do tych, którzy próbowali już wszystkiego, wszelkich metod, środków, żeby ulżyć sobie lub najbliższym. Niestety żadne z nich nie skutkowały, a jeżeli poskutkowały, to na krótko. Piszę również do tych, którzy są dopiero na początku, przeczuwają, że z nimi lub rodziną dzieje się coś niedobrego, że coś jest nie tak jak być powinno. Piszę też do tych, którzy są zdrowi i szczęśliwi, nic im ani ich najbliższym nie dolega. To właśnie oni mogliby pomóc w niejednej tragedii, która być może rozgrywa się za drzwiami sąsiadów, lub w tej nieszczęśliwej rodzinie z pobliska, temu chuliganowi, czy narkomanowi z ulicy, na której mieszkają. Czasami można pomóc samą tylko radą dotyczącą tego, co w takiej sytuacji można zrobić lub informacją, że w ogóle cokolwiek można zrobić.

Najczęściej jest tak, że osoba, której przydarza się opętanie nie jest świadoma swego stanu. Pomagając jej pomagamy tak naprawdę sobie, gdyż nie słyszymy więcej awantur zza ściany, albo robi się spokojniej w naszej okolicy. W skrajnych przypadkach możemy zapobiec samobójstwu, gwałtom, a nawet zbrodni. Nie jest to więc już indywidualna sprawa jednostki, ale najczęściej nas wszystkich.Co jest częstym powodem najróżniejszych chorób, nieszczęść, większych lub mniejszych niepowodzeń? Jak można temu zaradzić, ustrzec się na przyszłość? O tym jest moja książka. Jest też odpowiedzią na niekończące się pytania zadawane przez osoby zgłaszające się do mnie o pomoc. Często sądzą one, że to, co ich spotkało dotyczy tylko ich, że są wyjątkiem. Zastanawiają się, dlaczego tak cierpią. Myślą, że może zrobiły kiedyś coś złego i teraz spotyka je kara? A może jest to działanie jakiejś klątwy, przekleństwa lub czarnej magii?

 

OBJĘTOŚĆ KSIĄŻKI 352 STRONY

 

KRÓTKIE WYCINKI Z KSIĄŻKI: WSTĘP
SPIS TREŚCI
ILUZJA ŚMIERCI
ŚMIERĆ I CO POTEM
DLACZEGO DUSZE ZOSTAJĄ?
GDY DUSZA POZOSTAJE
JAKI MA TO NA NAS WPŁYW?
CHOROBY
OPĘTANIE A CHOROBA PSYCHICZNA
ZMIANY NASTROJÓW
FOBIE, NATRĘCTWA, LĘKI
SAMOBÓJSTWA
WYWOŁYWANIE DUCHÓW
NAŁOGI
Z ŻYCIA WZIĘTE
NAWIEDZONE DOMY
PROBLEMY Z DZIEĆMI
TROCHĘ O BIZNESIE
CZY SZATAN ISTNIEJE?
EGZORCYZMY A KOŚCIÓŁ