Jak pokonac niezaslugiwanie i pozostac wolnym od nawiedzenia1

Jak pokonać niezasługiwanie i uchronić się przed nawiedzeniem?


 

Niezasługiwanie a nawiedzenie

 

Kwestia niezasługiwania, czy inaczej nie pozwalania sobie jest bardzo istotna, jeżeli chodzi o problemy związane z nawiedzeniem. Niezasługiwanie powoduje, że mamy trudności z pozwoleniem sobie na życie bez duchów, w komforcie, spokoju, radości i miłości. To może ci się wydawać paradoksalne, ale wewnętrznie nie chcemy dopuścić do stanu istnienia bez cierpienia. Nie wszyscy wiedzą zatem, jak pokonać niezasługiwanie.

 

Ludzka skłonność do cierpienia a doświadczanie nawiedzenia

Niestety cierpieć pragnie większość z nas. Powodów jest bardzo wiele, ale chyba najważniejszym jest poczucie winy. Jego źródłem zazwyczaj są traumy pochodzące z dzieciństwa, wydarzenia, o których zdecydowaliśmy się zapomnieć. Spoczywają w podświadomości i tworzą dla nas rzeczywistość, której wcale nie chcemy. Powodują cierpienie naszej psychiki, przyciągają do naszego życia sytuacje będące źródłem cierpienia, zapraszają do niego ludzi, którzy okazują się cierpieniem czy też duchy zmarłych ludzi, które chyba są największym cierpieniem z wszystkich tych rzeczy. Sposób radzenia sobie z traumami opisany został w tym wpisie.

Poczucie winy zawsze domaga się kary, a jeżeli nie wiemy, o co czujemy się winni musimy nieustannie badać nasze emocje, naszą podświadomość. Tylko najdokładniejsza znajomość emocji wskaże nam, gdzie znajdują się nasze słabości, nasze zranienia, co w końcu doprowadzi do przypomnienia sobie traumatycznego wydarzenia. Jak radzić sobie z poczuciem winy opisane zostało w tym wpisie.

 

Jak pokonać niezasługiwanie. Potęga afirmacji

 

Dobrą metodą na radzenie sobie z problemem niezasługiwania jest używanie technik afirmacyjnych. Aby pokonać niezasługiwanie możemy na przykład pisać lub wypowiadać następujące afirmacje: „Ja (tutaj wpisz swoje imię) zasługuję na wszystko, co najlepsze. Ja (tutaj twoje imię) pozwalam sobie na wszystko, co najlepsze”. Podczas pisania czy wypowiadania afirmacji musisz być cały czas świadom, jakie myśli lub emocje przychodzą ci do głowy. Podświadomość widząc bowiem, że afirmujesz zasługiwanie czy pozwalanie sobie na lepsze życie zacznie wyrzucać wszelkie przekonania, które nie współgrają z takimi myślami.

  

jak pokonac niezaslugiwanie

 

Możesz wtenczas zanotować te myśli i emocje i popracować z nimi w późniejszym czasie, również na zasadzie afirmacji. Podświadomość może ci na przykład wyrzucić jakieś wydarzenie z przeszłości, w którym uczyniłeś coś, co uznała za naganne. Załóżmy, że zrobiłeś komuś jakąś krzywdę, kto wie, najprawdopodobniej nieumyślnie, powiedzmy że ta osoba miała na imię Agata. Być może na tamten moment po prostu nie potrafiłeś postąpić inaczej. Możesz wtenczas wypowiadać taką afirmację: „Ja (tutaj twoje imię) zasługuję na wszystko co najlepsze, pomimo że skrzywdziłem Agatę”.

Powinieneś też rozmyślać nad tym, czy przypadkiem wcześniej nie postępowałeś podobnie do schematu, jaki zastosowałeś przy wspomnianym przeżyciu z Agatą. Pod tym poczuciem winy może bowiem skrywać się kolejne poczucie winy i jeszcze kolejne. Gdy będziesz eksplorował te wydarzenia w końcu dotrzesz do jakiegoś zajścia, które napełniło cię wyjątkowo silnym lękiem, a które w formie traumy ukrywa się pod powierzchnią.

 

Akceptacja i uzdrowienie

Gdy będziesz sobie współczuł będziesz potrafił pozwolić samemu sobie spojrzeć na ten wielki lęk. Nie broń się wtenczas przed nim i nie uciekaj, tylko obejmij go, jak rodzić z miłością obejmuje cierpiące małe dziecko. To część ciebie, którą wyparłeś, to dziecko cierpi, a ty odsuwasz się od niego w przerażeniu, że będziesz musiał przejść przez ten pierwotny lęk. Taka strategia wprawdzie może udawać ci się całe życie, jednak to wyparte wspomnienie i zasilająca je emocja będzie tworzyła ci jakąś formę cierpienia. A w cierpieniu nie powinien żyć żaden człowiek. Jesteśmy boskiego pochodzenia i naszym przeznaczeniem jest wyłącznie nieustanna radość istnienia.

Do tego samego rezultatu dojdziesz również przez pisanie afirmacji i zwracanie uwagi na pojawiające się myśli i emocje. Eksploruj je, wypisuj je na kartce papieru, jak podczas techniki wybaczania przedstawionej tutaj, a na koniec wybaczaj sobie. Gdy nie będziesz już czuł silnych uczuć pochodzących od pierwotnej emocji możesz wrócić do afirmowania. Ciągle na nowo afirmuj wtenczas zasługiwanie dodając na końcu „pomimo, że uczyniłem to, czy tamto”.

Gdy odważysz się na przyjęcie, przeżycie tego pierwotnego lęku i nie będziesz od niego ciągle uciekał, energia, którą nieustannie poświęcasz na utrzymywanie tej emocji pod powierzchnią twojej podświadomości zasili twoją energię życiową i poczujesz się odpowiednio lepiej. Ponadto „odprogramujesz” swoje stare zranienie i twoje życie ulegnie zmianie, czasami bywa ona diametralna.

Gdy raz nauczysz się realizować taki sposób podchodzenia do własnych stłumionych uczuć będziesz posiadał narzędzie do nieustannego uleczania traum przechowywyanych w podświadomości, co przyniesie trwałą poprawę jakości twojego życia.

 

Pytania lub komentarze? Wyślij maila: info@wandapratnicka.pl

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

1. Więcej informacji odnośnie symptomów nawiedzenia:

SYMPTOMY NAWIEDZENIA

2. Jak sprawdzić, czy Ty lub ktoś Ci bliski ma do czynienia z nawiedzeniem:

SPRAWDZENIE ONLINE

3. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób odprowadzamy duchy?

PROCES ODPROWADZANIA DUCHÓW

 

 

Posty bloga:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Więcej wpisów