Jak chronic sie przed 1

Jak chronić się przed nawiedzeniem, część 1


11 kwiecień 2021

 

Aby dobrze zrozumieć tę kwestię trzeba najpierw mieć poprawną świadomość odnośnie tego, czym są duchy i w jaki sposób dochodzi do komunikacji między nimi, a żywym człowiekiem.

Człowiek posiada kilka ciał. Jego zewnętrznym ciałem jest ciało fizyczne, następnym jest ciało eteryczne, potem następuje ciało astralne (najważniejsze dla naszych rozważań), następnie mentalne (to zbiór wszystkich naszych myśli) i ciała wyższe, które nie są istotne, jeżeli chodzi o tematykę tutaj poruszaną.

Zewnętrznym ciałem ducha jest ciało astralne, ponieważ odłożył on już ciało fizyczne. Przypomina ono w wyglądzie ciało fizyczne, a duchowi nierzadko mylą się te dwa ciała. Bywa, że bierze swoje ciało astralne za ciało fizyczne, nadal myśląc, że przebywa na poziomie fizycznym. Trudno to sobie wyobrazić, jednak śmierć jest bardzo traumatycznym przeżyciem dla wielu duchów i nie chcą one uświadamiać sobie, że ciało fizyczne już od nich odeszło. W świecie astralnym każdy przedmiot świata fizycznego znajduje swój odpowiednik, stąd duch może mylić obydwa te światy – przebywa w ciele astralnym w świecie astralnym, a wydaje mu się, że jest w ciele fizycznym w świecie fizycznym. Gdy duch patrzy na swoich bliskich, to oczywiście nie widzi ich ciała fizycznego tylko ciało astralne bliskiego.

 

human3PL.png maly1

*Różne ciała człowieka

 

Niektóre duchy, jak wiadomo, ze względu na cały szereg przyczyn wymienionych w książce „Opętani przez duchy - Egzorcyzmy w 21 stuleciu” odczuwają pragnienie bliskiego kontaktu ze światem fizycznym, co jest oczywiście podejściem błędnym i jak się okaże później spowoduje wiele cierpień dla samych duchów, jak i dla żywych ludzi, pod które duchy będą się w stanie podczepić. Prawidłowym postępowaniem dla duchów jest zatem odejście w zaświaty, na drugą stronę kurtyny śmierci. Jednak wiele duchów postanawia się temu prawu sprzeciwić i pozostają wśród swoich bliskich. Wkrótce zaczyna im brakować energii, ponieważ są obecnie istotami astralnymi i nie otrzymują ciągle nowej energii, jak człowiek fizyczny. Osłabienie energetyczne jest to dla ducha uczuciem traumatycznym, ponieważ przypomina umieranie i takim też jest – nie ma bowiem życia bez energii.

Duchy zauważają po jakimś czasie, że otrzymują energię, jeżeli uda im się zbliżyć do żywego człowieka. Im bliżej się go znajdują, tym więcej energii potrafią zabrać człowiekowi. Zaczynają zatem zastanawiać się, co zrobić, aby energii tej otrzymać jak najwięcej. Włącza się u nich instynkt przetrwania, zrobią wszystko, aby zapewnić sobie stały dopływ energii od człowieka. Człowiek  fizyczny otrzymuje od wszechświata energię stale, wszechświat wspomaga bowiem inkarnowanych ludzi, którzy rozwijają się posiadając ciało fizyczne i przechodząc przez doświadczenia w fizycznym świecie.

Ludzie przyciągają duchy ze względu na wiele różnych przyczyn, z których wszystkie wymienione zostały w książce „Opętani przez duchy - Egzorcyzmy w 21 stuleciu”. Omówię tutaj kilka najbardziej powszechnych, ponieważ znając mechanizm przyciągania duchów będziemy wiedzieli, jak się przed nimi bronić, jak trzymać je na dystans:

 

  1. Nadmierny żal po stracie bliskiej ukochanej osoby – trzeba oczywiście żałobę przeżyć jak najintensywniej, jednak musi nadejść moment, w którym się kończy. To jest chwila, gdy trzeba się z ukochanym zmarłym pożegnać, tym bardziej że nie jest to rozstanie na zawsze. To tak, jakby nasz zmarły bliski wyjeżdżał w bardzo długą podróż. Wprawdzie już go nie zobaczymy, ale wiemy, że gdzieś tam na drugim końcu świata jest i że nas kocha, tak jak my kochamy jego.
  2. Duchy bardzo łatwo jest przyciągnąć własnymi emocjami. Ponieważ duchy nie zdecydowały się na odejście ze świata żywych, za kurtynę śmierci znajdują się w tzw. niskim świecie astralnym zbudowanym z najniższych ludzkich emocji. Będą to – irytacja, złość, wściekłość, nienawiść, zawiść, zazdrość, użalanie się nad sobą i innymi, depresja i cały szereg innych negatywnych emocji, które wszystkie bazują na podstawowej negatywnej emocji ludzkiej, jaką jest lęk. Od niego pochodzą wszystkie inne negatywne emocje, np. złość na szefa, że nie daje mi podwyżki jest niczym innym, jak lękiem, że nie będę posiadał wystarczających finansów, zazdrość jest lękiem, że utracimy ukochaną osobę, a zawiść, że nie będziemy posiadali tego, co posiadają inni itd. W taki sposób można przeanalizować każdą negatywną emocję i rozpoznać, że gdzieś na podstawowym poziomie jest to lęk. Żywienie negatywnych emocji, pozwalanie sobie na nie w życiu codziennym, uleganie im to najważniejsza przyczyna przebywania w człowieku duchów i najistotniejszy powód, dla którego przyciągamy je do siebie po tym, gdy zostaną od nas odprowadzone w trakcie procesu oczyszczania. Jest też przyczyną wielkich cierpień psychicznych na które cierpi większość ludzkości.
  3. Zainteresowania – załóżmy, że interesujemy się rozwojem duchowym. Będzie nas zatem pociągała wiedza z tego zakresu. Wyobraźmy sobie, że przed nami żył człowiek, który całe życie poświęcił na studia nad tym tematem. Oczywistym jest, że będzie on posiadał dużo większy zakres wiedzy na ten temat. Jeżeli będziemy nieuważni, to możemy łatwo przyciągnąć takiego ducha. Dzielimy bowiem te same zainteresowania, w pewnym sensie postrzegamy takiego ducha, jak przyjaciela, a może nawet jako przewodnika? Ma on bowiem to, czego nam potrzeba. Ponadto – jeżeli rozwijamy się duchowo dla niewłaściwych przyczyn, np. by zyskać moc, to łatwo znajdziemy na poziomie astralnym kogoś, kto z tych samych przyczyn studiował ezoterykę. Duch taki znając nasze myśli będzie starał się zbliżyć do nas jak najbardziej, będzie argumentował, dlaczego bliska z nim znajomość nas „wzbogaci”. Taki duch będzie dla żywego człowieka zawsze przejawiał się w formie cierpienia, ponieważ cała wiedza, którą duch zebrał za życia nie dała mu wskazówek odnośnie tego, jak postępować po śmierci ciała fizycznego, mimo wiedzy utknął na niskim poziomie świata astralnego i w desperacji szuka obecnie kogoś, kto zasiliłby go energią. Problematyka ta dotyczy oczywiście nie tylko zainteresowań odnośnie wiedzy ezoterycznej lecz każdych innych zainteresowań.
  4. Jakakolwiek forma uzależnienia – prędzej czy później każdy uzależniony przyciągnie do siebie duchy, ponieważ dzieli on tę samą formę pasji, która jest bardzo silną energią przyciągania. Podlegają pod ten zakres uzależnienie od narkotyków, alkoholu, dopalaczy, leków, hazardu, tytoniu, pornografii, ale również te mniej oczywiste na pierwszy rzut oka – od seksu, jedzenia, silnych emocji (adrenaliny),  pracy, gier komputerowych, telefonu komórkowego, zakupów, egoistycznej miłości (uczucia) i wielu, wielu innych.

 

Duchy, które nie odeszły w zaświaty, za kurtynę śmierci są zawsze zainteresowane bliskim kontaktem z żywymi ludźmi, ponieważ potrafią od nich pobierać energię do życia, której nie otrzymują przebywając w niskim świecie astralnym. Brak tej energii to wskazówka jaką wszechświat daje duchom – „Słuchaj, coś robisz nie tak jak trzeba. Zostając tutaj cierpisz na brak energii, a cierpieć wcale nie musisz, wystarczy, że zdecydujesz się odejść na drugą stronę kurtyny śmierci, gdzie czeka na ciebie wspaniały świat pełen obfitości”.

Cierpienie w jakiejkolwiek formie zawsze jest jakimś rodzajem wskazówki, wszechświat zawsze nam współczuje i zawsze o nas dba. Gdy cierpimy warto zatem słuchać cierpienia, zastanawiać się, co robimy nie tak jak trzeba, zamiast ciągłego wyszukiwania sposobów na ucieczkę od cierpienia.

*Więcej informacji w książce Wandy Prątnickiej "Kołowrót Życia, tom 1"

 

W części drugiej przedstawię sposoby na to, aby nie pozwalać duchom na zbliżanie się do nas oraz na wytworzenie całkowitego dystansu do niskiego świata astralnego, na podniesienie własnej wibracji, tak abyśmy pod względem energetycznym, czy inaczej emocjonalnym nigdy nie przebywali na poziomie duchów oraz poziomie cierpienia emocjonalnego.

 

Pytania lub komentarze? Wyślij maila: info@wandapratnicka.pl

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

1. Więcej informacji odnośnie symptomów nawiedzenia w zakładce: SYMPTOMY

2. Jak sprawdzić, czy Ty lub ktoś Ci bliski ma do czynienia z nawiedzeniem przez duchy? Odwiedź stronę: SPRAWDZENIE ONLINE

3. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób odprowadzamy duchy? Odwiedź stronę: PROCES ODPROWADZANIA DUCHÓW

 

Posty bloga:

 


Wyślij maila z formularza:


Chciałbym się również zapisać do newslettera