PL 300dpi new63

Koniec nauki?


  

Na stronie tej znajdują się wycinki z książki Wandy Prątnickiej 
"Poznaj Prawdę i bądź wolny" 

 

Każda lekcja, przez jaką przechodzimy w ludzkim życiu, jest po to, abyśmy poprzez jej doświadczanie jak najbardziej upodabniali się do Boga. W taki sposób zbliżamy się do Niego i możemy w którymś momencie już na zawsze pozostać w prawdziwym Domu. Jest to możliwe dopiero wtedy, gdy zaliczymy wszystkie lekcje, czyli uwolnimy się od ludzkich pragnień poprzez ich zrozumienie, a nie wyparcie. Gdy je wyprzemy, staną się zaczynem ściągającym nas z powrotem na Ziemię. 

Mam nadzieję, że wiedza ta przyniesie ci wyjaśnienie wielu problemów, z którymi być może się do tej pory borykałeś, nie wiedząc, z jakiego powodu znalazły się w twoim życiu. Może ona również usunąć wiele trudności, z jakimi się na co dzień spotykasz. Mam nadzieję, że przestaniesz z pretensją postrzegać świat jako pełen "niesprawiedliwości", gdyż będziesz już wiedział, że są one pozorne. Gdy to sobie w pełni przyswoisz, przed twoimi oczyma ukaże się powszechny ład w pozornym chaosie współczesnego świata. Nadal będziesz widział wokół siebie istoty, które nie są sobie równe, ponieważ każda z nich dźwiga zupełnie inny bagaż doświadczeń, posiada różne talenty, umiejętności i energię pochodzącą z różnych wcieleń. Z drugiej strony, drogi czytelniku, będziesz jednak wiedział, że jako dusze jesteśmy sobie równi i że wszyscy jesteśmy uczniami w tej samej szkole. Mamy ten sam cel - dojść do poziomu oświecenia, umożliwiającego nam zdanie egzaminu na poziom wyższy. Całkiem jasno zobaczysz wtedy, że pomimo wszystkich różnic ścieżka każdego człowieka jest zasadniczo taka sama. Przebywając w stanie fizycznym, wszyscy musimy uczyć się tych samych prawd oraz integrować się z nimi na tyle, aby stały się naszą drugą naturą. Na każdą z lekcji składają się takie same czynniki dla wszystkich ludzi. Istnieje ich jednak tak wielka różnorodność, że wielu z nich gubi się w ich rozpoznaniu. Przy każdym pobycie na Ziemi uczymy się tylko trochę każdej z tych cnót, gdyż nie jesteśmy w stanie ze względu na ich złożoność osiągnąć mistrzostwa za jednym razem. 

Jak już wiesz, każda dusza przed przyjściem na świat spisuje coś w rodzaju scenariusza na swe przyszłe wcielenie, dokładnie projektując wszystko, co jej pomoże w nauczeniu się pożądanej lekcji. Jedna dusza może planować naukę tylko jednego aspektu np. nauczenia się cierpliwości, a i nawet ten jeden może okazać się dla niej zbyt trudny do zrealizowania. Inna dusza nie ma z tym większego problemu, a za to trudność nastręcza jej np. opanowanie własnego lęku czy złości. Jest tak z wieloma rzeczami tu, na Ziemi. Jakiś człowiek może pięknie grać czy śpiewać, ale może nie mieć zdolności manualnych. Inny może się dobrze uczyć przedmiotów ścisłych, lecz mieć trudności z wysławianiem się itd.Wyślij maila z formularza:


Chciałbym się również zapisać do newslettera