108

Kompletna Istota


  

Na stronie tej znajdują się wycinki z książki Wandy Prątnickiej 
"Kołowrót Życia, tom 4" 

 

Drogi czytelniku, jak już napisałam powyżej, nie miałoby to większego znaczenia, że podzieliłeś swój umysł na mniejsze części, gdybyś w dalszym ciągu działał jako Cała, Kompletna Istota. Powtórzę: Cała Istota składa się z Wyższego Ja, z mózgu jako jej odbiornika i fizycznego umysłu. Jest kompletna, ponieważ rozkłada zadania do wykonania na wszystkie części swojej istoty. Dopóki człowiek działa jako Cała, Kompletna Istota, to naturalnym stanem jest, że na co dzień wiedzie słodkie, beztroskie życie, jak miało i ma to miejsce w Świetlanej Cywilizacji. Jeżeli to zrozumiesz, to wiedza ta i ta relacja pozwoli ci się zrelaksować i nie czuć, że musisz tak wiele robić. Po prostu pozwolisz Wyższemu Ja, aby wykonywało swoją część pracy, podczas gdy fizyczny umysł będzie wykonywał tę, do jakiej został zaprojektowany.

Dlaczego miałbyś zdać się na swoją Jaźń, na swoje Wyższe Ja? Ponieważ po pierwsze, ono również jest tobą, a po drugie, znajduje się wyżej, można by powiedzieć, że stoi na szczycie góry i widzi stamtąd obraz w całości. Stamtąd ma szerszą perspektywę i patrząc na fizyczny umysł, znajdujący się w dolinie, może ci powiedzieć np. „Skręć w lewo, bo ta droga jest lepsza od tej, którą jedziesz, zrób tak i tak, ponieważ w taki sposób będzie ci dużo łatwiej, lub nie rób tego, co robisz, gdyż to ci zaszkodzi”.

Jak widzisz, drogi czytelniku, fizyczny umysł i Wyższy Umysł muszą w zrównoważony sposób współgrać ze sobą, abyś mógł uznać siebie za Całą, Kompletną Istotę.