Articles

Zrozumieć złość i jej szkodliwy wpływCommon Ground, San Francisco, kwiecień 2017


Gniew bywa wysoce destrukcyjny. Nie tylko dla tego, przeciwko komu jest kierowany, również dla tego, kto wpada w gniew. Wanda Prątnicka, niezależna badaczka i autorka książek uczy, że gniew może być podstawową przyczyną chorób, zaburzeń natury umysłowej oraz podłączania się duchów.

Wanda Prątnicka jest szczególnie utalentowaną terapeutką, ponieważ jest w stanie rozpoznać, czy do ludzi nie podłączyły się do duchy – dusze zmarłych ludzi. Potrafi również odprowadzić takiego ducha robiąc to na odległość. Podłączanie się duchów jest zadziwiająco powszechnym zjawiskiem i ma niewiele wspólnego z tym, co oglądamy w kinach jako horrory.

W swojej bestsellerowej książce Opętani przez duchy – Egzorcyzmy w 21 stuleciu, pani Prątnicka wyjaśnia, że jeśli podłączył się do was duch, możecie cierpieć na stany niepokoju, depresji, głębokiego emocjonalnego bólu, braku energii, przewlekłych chorób fizycznych, ciężkiej choroby albo zaburzeń natury psychologicznej. Duchy mogą być przyczyną braku harmonii w domu, trudności w relacjach oraz niewytłumaczalnych problemów natury medycznej, wobec których lekarze są bezradni. Podłączanie się duchów jest najmniej znaną, a przy tym najbardziej kontrowersyjną, niezrozumiałą i lekceważoną postacią zaburzeń emocjonalnych, mentalnych, energetycznych i duchowych. Większość ludzi cierpiących na podłączenie ducha uważa, że to, co im się przydarza, nie przydarzyło się nikomu innemu i nie chcą o tym mówić z obawy przed posądzeniem o chorobę psychiczną.

A zatem w jaki sposób podłączają się duchy? Jedną z przyczyn, które Wanda Prątnicka wymienia w swojej książce Opętani przez duchy jest gniew, będący emocją o „niskim poziomie energetycznym”, która otwiera coś w rodzaju energetycznych drzwi, przez które może przedostać się duch. Duchy często podłączają się do osób, którym brakuje energii albo które są pozbawione świadomości, mające problemy ze snem, są przepracowane, znajdujące się pod wpływem alkoholu albo narkotyków, w stanie pełnego znieczula, itd. Kiedy przedostają się do pola energetycznego człowieka duchy wzmagają jego objawy.

Łatwo o tym opowiadać, ale trudniej sobie z tym radzić. Poddałem się oczyszczaniu przez panią Prątnicką i przekonałem się, że niepokój, depresja oraz wybuchy emocjonalne, z którymi borykałem się latami odeszły.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zachowania agresywne w istocie pochodzą od podłączonego ducha – dotyczy to przypadków przemocy małżeńskiej, w rodzinach, wahaniami nastroju czy atakami furii po alkoholu. Najczęściej ludzie nie chcą źle traktować swoich krewnych, a już na pewno dopuszczać się przemocy, jednak duch każe im się tak zachowywać. Większość ludzi nie ma pojęcia, że coś się do nich podłączyło. Dlatego zawsze warto sprawdzić, czy negatywne objawy nie są spowodowane obecnością duchów. Jeśli tak jest, nie pomoże żadne leczenie ani środki farmakologiczne.