Articles

Jak niepewne czasy mogą wpływać na zdrowie psychiczne


 

Spirituality & Health, Stany Zjednoczone, styczeń 2021

 

Jak niepewne czasy mogą wpływać na zdrowie psychiczne i nawiedzenie przez duchy

 

Utrzymuj właściwe nastawienie

 

Każdy rok ma swoje przełomowe momenty, jednak w roku 2020 miały miejsce wydarzenia zmieniające świat, które wpłynęły na ludzkie zdrowie, finanse, wolność osobistą, edukację dzieci i bardzo wiele innych spraw.

Nie jest zaskakujące, że skrajna izolacja w połączeniu z wielką niepewnością i strachem powoduje, że wielu ludzi traci grunt pod nogami, a to sprawia, że są bardziej narażeni na zaburzenia fizyczne i psychiczne.

W Fundacji dr Wandy Prątnickiej doświadczyliśmy wzrostu liczby osób z objawami, które ich zdaniem powodowane są przez nawiedzenie przez duchy.

Do opętania dochodzi, gdy dusza zmarłego człowieka, która nie przeszła na drugą stronę kurtyny śmierci podczepia się pod pole energetyczne żywej osoby.

W wyniku tego żywa osoba, która wcześniej była zdrowa i szczęśliwa, może zacząć doświadczać symptomów, sprawiających jej ból i udrękę. Powszechnymi objawami nawiedzenia są niewyjaśnione lęki, depresja, ataki paniki, bezsenność, gonitwa myśli, uzależnienia, silne negatywne emocje, zmiany osobowości, wahania nastroju, chroniczne zmęczenie, częste bóle głowy, problemy z trawieniem i wiele innych. Zjawisko nawiedzenia nadal jest w większości przypadków słabo znane lub nierozumiane przez społeczeństwo, w wyniku czego wiele osób cierpi latami z nieznanych sobie powodów. Konwencjonalne metody zwykle nie łagodzą objawów powodowanych przez opętanie.

Dlaczego ludzie są dzisiaj bardziej podatni na nawiedzenie?

Dzieje się to szczególnie wtedy, kiedy znajdują się w stresie lub w przedłużającym się stanie permanentnego lęku. Duchom o wiele łatwiej jest nawiedzić osobę, której brakuje energii, która czuje się chora lub słaba, jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Stąd do nawiedzenia dochodzi częściej podczas takich wydarzeń, jak śmierć ukochanej osoby, strat finansowych, rozwodu czy obrażeń ciała, kiedy czujemy się urażeni lub mamy pretensje i nie chcemy przebaczyć.

Jak można uniknąć podatności na nawiedzenie?

Oto pięć pomysłów, które pomogą Ci pozostać zrównoważonym, zdrowym i wolnym od wpływów z zewnątrz:

  • Kontroluj swoje negatywne emocje. To oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale przy odrobinie praktyki będziesz stawał się w tym coraz lepszy. Zamiast reagować na negatywne emocje, zostań ich uważnym obserwatorem.
  • Wybaczaj wszystkim i wszystkiemu, włączając w to samego siebie - przebaczenie utrzymuje wibracje na wysokim poziomie i jest najlepszą ochroną przed każdą negatywną energią, niezależnie od tego, czy pochodzi ona od żywych ludzi, czy duchów.
  • Pozwól swoim bliskim odchodzić w spokoju z tego świata. Żałoba powinna być przeżywana tak intensywnie, jak to tylko możliwe. Zostaliśmy sami, jesteśmy rozgniewani i obarczeni nowymi obowiązkami lub problemami, z którymi nigdy wcześniej nie musieliśmy się zmagać. Powinniśmy dać sobie tyle czasu, ile potrzebujemy. Żałoba musi się jednak w którymś momencie skończyć. Powinniśmy pozwolić zmarłej osobie na przejście na drugą stronę i powstrzymać się od życzenia, aby nadal była z nami.
  • Nie należy komunikować się z osobą zmarłą ani ją przywoływać za pomocą wywoływania duchów, lub korzystając z usług medium. Więcej informacji na temat niebezpieczeństw związanych z wywoływaniem duchów można znaleźć w książce Wandy Prątnickiej "Opętani przez duchy".
  • Skup się na zdrowiu psychicznym. Zadbaj o relaks, ćwiczenia fizyczne, wysokiej jakości pożywienie i pozostań w kontakcie z bliskimi, nawet jeśli kontakty obecnie stały się bardziej wirtualne.

 

Oryginalny artykuł w j. angielskim tutaj