Articles

Czy twoje problemy mogą być spowodowane przez duchy?Natural Awakenings, Nowy Jork, marzec 2016


Kim są ludzie, którzy zwracają się do Pani po pomoc i jak często ma Pani do czynienia opętaniem?

Moi klienci to przedstawiciele przeróżnych profesji – od gospodyń domowych, robotników, studentów, po uczonych, profesorów, prawników, polityków i celebrytów. Proszą mnie o pomoc księża i zakonnice, choć mogłoby się wydawać, że mają profesjonalną pomoc w zasięgu ręki. Wszyscy moi klienci czują się nieszczęśliwi, zagubieni, pozbawieni nadziei na przyszłość. Wielokrotnie podkreślają, że jestem ich jedyną nadzieją, że próbowali już dosłownie wszystkiego. Lekarze, leki, pomoc psychiatryczna i psychologiczna, to wszystko okazywało się nieskuteczne. Zarówno medycyna konwencjonalna jak niekonwencjonalna nie przyniosły im żadnych korzyści. Często są przekonani, że to, co im się przydarza, nie przydarza się nikomu innemu. Zadają sobie pytanie, o przyczynę swego cierpienia. Niektóre statystyki podają, że jedna na dwanaście osób jest opętana, inne twierdzą, że przypadki opętań są jeszcze częstsze.

Pani profesja jest znana głównie z filmów z gatunku horror. Jakie są najczęstsze, mylne wyobrażenia na temat tego, co Pani robi?

Z jednej strony media zasługują na pochwałę, ponieważ zwróciły uwagę na problem duchów. Wcześniej ludzie mieli niewielkie pojęcie na temat opętania. Z drugiej strony jednak media ukazują problem w drastyczny sposób, co czyni wielką krzywdę osobom opętanym. Wytwarza to wokół całej tej kwestii ogromny lęk. Ludzie myślą, że opętany wyje i rzuca się na ściany, toteż sami nie szukają pomocy u kogoś takiego jak ja. Tymczasem pomogłoby im najczęściej samo uwolnienie od duchów. Odprowadzam je, pracując na odległość, toteż ani duch ani człowiek nie wiedzą, kiedy to się stanie i cały proces przebiega bardzo spokojnie.

Jak można stwierdzić, że ktoś został opanowany przez ducha?

Są to uporczywe bóle głowy, żołądka, przewlekłe zmęczenie, ociężałość, dezorientacja, apatia, depresja, gonitwa myśli, niepokój, wahania nastroju, bezsenność, paranoje, dyskomfort, poczucie bezradności, niesłabnący ból emocjonalny, niepanowanie nad emocjami, myśli samobójcze, alienacja, uzależnienia i problemy finansowe. Kiedy duch zostanie odprowadzony, te wszystkie objawy znikają razem z nim.