Articles

Egzorcyści


 

Czytaj z Kreatorem, 04.02.2003

 

Proponujemy książkę "Opętani przez duchy - Egzorcyzmy w XXI stuleciu", której autorką jest pani Wanda Prątnicka, światowej sławy egzorcystka, psychoterapeuta. Pani Prątnicka jest bardzo znaną osobą w kręgach ludzi interesujących się ezoteryką, pisano o niej we wielu znaczących czasopismach o tematyce ezoterycznej. Pani Wanda jest również często zapraszana do telewizji, jako jeden z najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie egzorcyzmów na świecie.

Książka pani Wandy jest niezwykle popularna, ze względu na fakt, ze wiedza tam zawarta nie była wcześniej publikowana przez żadnego autora literatury światowej. Książka porusza temat nieuświadomionych problemów bardzo wielkiej ilości ludzi. Nikt dotychczas nie objął tej tematyki w tak dogłębny i zrozumiały sposób. W tej chwili (po miesiącu od momentu pierwodruku!) robiony jest pierwszy dodruk książki.

Pani Wanda ze swej strony zrobiła, co było w jej mocy - napisała książkę dotyczącą tematyki egzorcyzmów i rozesłała ją do swoich klientów, a ma ich kilka tysięcy. Już teraz zbiera tego owoce. Codziennie otrzymuje ogromną ilość telefonów, w których wszyscy bardzo dziękują za to, że ta książka została napisana i wydana, często płacząc ze wzruszenia.

Pani Wanda twierdzi: "Została napisana po to, aby dała zrozumienie tym, którzy tego potrzebują, ale to co słyszymy podczas wspomnianych rozmów telefonicznych przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Pomogła ona w nieoczekiwany sposób osobom, którzy wydawałoby się, że są w beznadziejnej sytuacji". Np. rodzice pewnego alkoholika od lat w tajemnicy przed nim prosili o oczyszczanie syna z duchów. Pani Wanda oczywiście oczyszczała tego człowieka i poprawa była bardzo widoczna, ale niestety po jakimś czasie wszystko wracało na stare tory. Matka do tej pory zawsze prosiła o dyskrecję, aby syn nie dowiedział się o pomocy pani Wandy. Często dochodziło w ich domu do awantur i przerażała ją myśl, co byłoby gdyby się dowiedział o jej interwencji. Obawiała się, że mógłby ją skrzywdzić w napadzie furii. Wysłaliśmy książkę na adres matki i przez "przypadek" odebrał ją syn alkoholik. Zadzwonił do pani Wandy osobiście i opowiedział o tym gorąco prosząc o pomoc dla siebie. Powiedział: "Pani Wando przeczytałem Pani książkę. Z niej to dowiedziałem się, że jestem alkoholikiem i dlaczego dzieją się ze mną te wszystkie rzeczy. Teraz dopiero rozumiem, o co w tym wszystkim chodzi. Nareszcie wiem, że mogę wziąć sprawy w swoje ręce. Do tej pory życie wciąż wymykało mi się z rąk. Zupełnie nie mogłem zrozumieć powodów mojego postępowania. Ile razy postanawiałem sobie, że więcej nie wezmę alkoholu do ust, to zaraz się upiłem a potem wściekałem się na siebie samego, że wszystkich zawiodłem. Teraz już mam świadomość mojego problemu i jest mi dużo łatwiej. Dziękuję Pani za to". Ilu jest w Polsce ludzi takich jak ten alkoholik? Narkomanów, schizofreników, opętanych przez duchy, którym można by było w ten sam sposób pomóc? Bardzo wielu, ale muszą się wpierw dowiedzieć o tym, że pomoc jest możliwa, na czym polega ich problem i że potrzebuje pomocy egzorcysty.

Ta historia mówi o alkoholiku, ale ludzie mówią w ten sam sposób o niemalże wszystkich innych problemach. Co chwilę dzwonią i opowiadają jak ta książka zmieniła ich świadomość, ich życie. Najzabawniejsze jest gdy opowiadają, jak całymi nocami odbijają książkę na ksero, lub gdy z niecierpliwością czekają w długiej kolejce po możliwość przeczytania jej. Albo gdy zamawiają po kilka, a nawet kilkanaście nowych książek.

Książkę tę przeczytali ludzie niemalże wszystkich profesji, również wielu lekarzy i egzorcystów kościelnych. Wszyscy zgodnym chórem mówią, że jest wspaniała. Przeczytali ją też krytycy literaccy, pisarze, poeci. Ich opinia również jest zgodna. Twierdzą, że zadziwiła ich jej prostota - sposób w jaki została napisana, co stało się według nich, poza treścią, jednym z atutów.

W tej chwili książka tłumaczona jest na język angielski z przeznaczeniem na rynek amerykański oraz na język niemiecki. W przygotowaniu znajduje się tłumaczenie na język hiszpański z przeznaczeniem na całą Amerykę Łacińską. Po zasłyszanej opinii fachowców, którzy ją przeczytali jesteśmy przekonani, że odniesie wspaniały sukces i byłoby wielkim błędem z naszej strony, gdyby wszyscy ją znali i czytali za granicą, a w Polsce wiedziałaby o niej niewielka ilość ludzi (może oprócz grupy klientów pani Wandy i ich otoczenia). Myślę, że trzeba zadbać o to, aby książka ta przede wszystkim była znana w Polsce, a dopiero w drugiej kolejności za granicą.

Fenomen Wandy Prątnickiej polega na jej wyjątkowej unikalności. Większość przypadków nawiedzenia przez duchy leczona jest tego samego dnia na odległość, podczas gdy ksiądz egzorcysta potrzebuje na jeden przypadek średnio 2-3 lat. Do tego dochodzi niezwykle wysoka skuteczność. Należy też dodać, że Pani Prątnicka jest światowej sławy psychologiem i psychoterapeutą. Większość zaburzeń psychicznych leczona jest podczas jednej sesji, podczas gdy tradycyjny psychoterapeuta potrzebuje od 6 miesięcy do kilku lat regularnych sesji. Pani Prątnicka jest bez wątpienia jednym z największych żyjących Polaków.

 

Wyślij maila z formularza:


Chciałbym się również zapisać do newslettera