toksyczne poczucie winy 2

Jak pokonać toksyczne poczucie winy, aby nie stać się ofiarą nawiedzenia?


 

 

W dzisiejszym wpisie będziemy omawiali kolejny aspekt, który ma dużą siłę przyciągania do nas duchów zmarłych istot, a jest nim toksyczne poczucie winy / obwinianie innych.

 

Rozpowszechniona słabość: Toksyczne poczucie winy, którego wiele osób nie zauważa

 

Słabość ta jest rozpowszechnionym fenomenem, chociaż większość ludzi cierpiących na tę przypadłość nie do końca to sobie uświadamia. Generalnie poczucie winy jest negatywną emocją, która będzie miała na nasze życie silny negatywny wpływ, ponieważ będzie się domagała kary. Poczucie winy i pragnienie kary to dwie strony tego samego medalu. Tam, gdzie jest toksyczne poczucie winy zawsze jest kara czekająca na wyładowanie się na osobie, która poczucie winy posiada.

Toksyczne poczucie winy działa zatem negatywnie na naszą psychikę i przyciąga do nas sytuacje w świecie fizycznym, które będą jakąś formą kary, czyli cierpienia. Poczucie winy jest formą zarzutu, pretensji kierowanej pod naszym własnym adresem i doprasza się kary, ponieważ w oglądzie większości ludzi zachowanie naganne zawsze wymaga kary.

 

Poczucie winy jako błędne rozpoznawanie rzeczywistości: Mechanizmy umysłowe i ich konsekwencje

Poczucie winy pochodzi od błędnego rozpoznawania tego, co tak naprawdę dzieje się w naszym życiu. Załóżmy, że komuś wydarzyła się krzywda, a my mieliśmy z tym jakiś związek. Związek ten może być całkowicie nieistotny, może go nawet całkowicie brakować jednak nasz umysł i tak przypisuje sobie winę. Podam przykład – umiera rodzic dziecka i w większości takich przypadków dziecko obwinia siebie za jego śmierć. Wprawdzie dziecko wcale nie uczestniczyło w np. wypadku samochodowym, wmawia sobie jednak, że gdyby tamtego ranka było grzeczne, to rodzic nie byłby zdenerwowany podczas prowadzenia samochodu i nie spowodowałby śmiertelnego w skutkach wypadku.

Podobnie robi większość ludzi w najprzeróżniejszych sytuacjach dnia codziennego. Ich umysły definiują sytuację niezgodnie ze stanem rzeczywistym, jak w przykładzie podanym powyżej, czego zazwyczaj nie zauważają i nie korygują na bieżąco. Nierzadko mamy też do czynienia z obwinianiem / wysuwaniem pretensji ze strony osób poszkodowanych. Takie obwinianie nierzadko przejmują ludzie, pod których adresem jest kierowana pretensja. Na przykład – żona zabiera do swojego pokoju ładowarkę do telefonu małżonka, a ten wścieka się na nią, że przez jego rozładowany telefon ominął go niezwykle ważny telefon. W nerwach małżonek nie bierze pod uwagę, że to w zakresie jego odpowiedzialności było zadbanie o naładowanie własnego telefonu, że nie było tu istotne, że żona tę ładowarkę zabrała.

Takie przypadki są bardzo częste, ponieważ w naszym świecie bardzo rozpowszechniony jest model obwiniania wszystkiego i wszystkich za nasze własne niedogodności, z Bogiem włącznie.

 

Przyciąganie energii życiowej: Mechanizm działania karmy w codziennym życiu

Tymczasem prawda jest oczywiście taka, że przydarzają się nam wyłącznie rzeczy, na które sami zapracowaliśmy. Wysyłając jakąkolwiek energię w formie naszych emocji, myśli, słów, czy czynów sprawiamy, że wróci do nas dokładnie taka sama energia, najczęściej zwielokrotniona. Na Wschodzie nazywa się to „karmą”. Wiedząc powyższe uczciwy względem siebie człowiek zawsze będzie szukał przyczyny tego, co mu się przytrafia w formie cierpienia we własnej psychice, we własnych myślach i emocjach. A w wypadku, gdy pokonał już jakąś słabość, a konsekwencje owej słabości nadal do niego trafiają wie, że to wyłącznie rezultat starego sposobu myślenia. Ze spokojem przyjmuje zatem na siebie owe wyładowania negatywnej energii ponieważ wie, że w końcu ustaną, gdyż nie są już zasilane nową energią wcześniejszego negatywnego nawyku. Taki jest mechanizm działania w odniesieniu do funkcjonowania karmy w życiu codziennym.

 

Konsekwencje poczucia winy: Spotkania w świecie duchów

Na tym jednak konsekwencje poczucia winy się nie kończą. Kto czyta tę stronę internetową wie, że wszyscy inkarnowani ludzie żyją w przestrzeni wypełnionej istotami, które utraciły już ciało fizyczne, lecz nie przeszły na drugą stronę kurtyny śmierci. Po tamtej stronie życia, w niskim świecie duchów, znajduje się ich wielka ilość, które zarówno mają poczucie winy, jak i obwiniają innych.

Jeżeli zatem będziemy odczuwali poczucie winy lub wysyłali pretensje pod adresem otoczenia będziemy przyciągali takie istoty. Jeżeli mamy tendencję do częstego poczucia winy utworzymy myślokształt, w którym będziemy ofiarą i będziemy przyciągali do siebie zarówno ludzi inkarnowanych fizycznie, ale i zmarłych, którzy mają tendencję do częstego obwiniania innych, kierowania pretensji pod adresem innych, tak zwanego kata.

 

Rola ofiary i kata: Duchowe aspekty poczucia winy

Wtedy może się nam łatwo przydarzyć, że nasze toksyczne poczucie winy będzie przyciągało duchy, które będą chciały dla nas – ofiary – grać rolę kata. Taka rola bardzo duchom odpowiada, ponieważ będą się mogły wtedy do nas zbliżyć, mamy bowiem wspólne cechy – w końcu my jako ofiara pragniemy otrzymać karę od kata. Duch chętnie zagra taką rolę, ponieważ będzie wtedy w stanie, poprzez bliskość do nas, zabrać nam część energii, która jest kluczowa dla jego przetrwania. Duchy nieustannie szukają sposobów na zbliżenie się do ludzi. Duchy, które nie odeszły bowiem w zaświaty, za kurtynę śmierci nie otrzymują energii z żadnego źródła. Jeżeli będą mogły zatem energię tę ukraść nam zapewnią sobie dalsze funkcjonowanie we własnym świecie.

Identycznie przedstawia się sprawa z ludźmi, którzy mają zwyczaj ciągłego obwiniania innych, kierowania pretensji pod ich adresem. Oni również będą przyciągali duchy o takim samym charakterze. Gniewny na innych człowiek będzie zatem przyciągał gniewne duchy. Duch jednak ma dużo więcej gniewu niż człowiek, efektem czego człowiek może często tracić kontrolę nad własnymi emocjami.

 

Ochrona przed negatywnymi energiami: Praktyczne kroki do harmonii

Pierwszym krokiem do pozbycia się poczucia winy jest ciągła obserwacja własnych emocji w celu rozpoznania, że takie cechy w ogóle występują. Kolejnym krokiem jest wybaczenie sobie. Ten wpis na blogu najlepiej opisuje jak przejść przez proces przebaczenia. Przebaczenie nie tylko pomaga pozbyć się poważnych obciążeń emocjonalnych, ale również chroni przed przyciąganiem duchów.

Jeżeli duchy zdążyły się przy nas "zadomowić" trzeba je oczywiście w pierwszej kolejności od człowieka odprowadzić

 

Pytania lub komentarze? Wyślij maila: info@wandapratnicka.pl

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

1. Więcej informacji odnośnie symptomów nawiedzenia:

SYMPTOMY NAWIEDZENIA

2. Jak sprawdzić, czy Ty lub ktoś Ci bliski ma do czynienia z nawiedzeniem:

SPRAWDZENIE ONLINE

3. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób odprowadzamy duchy?

PROCES ODPROWADZANIA DUCHÓW

 

 

Posty bloga:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Więcej wpisów